Apavu kopšana

Jāņem vērā vairāki priekšnoteikumi, lai apavi, kurus pārdodam savā interneta veikalā, kalpotu ilgāk nekā 1 vai 2 sezonas. Lai apavi ilgi kalpotu un tiem būtu labs izskats, ir vajadzīga kvalitatīva un regulāra kopšana. Pat paši labākie apavi ātri zaudē savu sākotnējo izskatu un kvalitāti, ja tos nekopj un pareizi neekspluatē. Ikdienas lietošana paredz savlaicīgu apavu kopšanu, ūdens necaurlaidības profilaksi, apavu virsmas tīrīšanu un krāsas atsvaidzināšanu.

Padomi dažādu ādas veidu apavu kopšanai

  • Gludādas un nabuka apavu kopša

Ādas apavus nedrīkst mazgāt veļasmašīnā. Kad tie ir sausi, tos obligāti jāiesmērē ar apavu krēmu. Uz virsmas uzklāj krāsaino vai nekrāsaino krēma kārtu, pagaida 3-5 minūtes un iepulē to ar bezkrāsainu lupatiņu. Ādas apavu kopšana nav sarežģīta, galvenais to darīt regulāri, nodrošinot to, ka apavi vienmēr ir pasargāti pret mitrumu un dažādiem skrāpējumiem, kā arī saglabā sākotnējo krāsu.

  • Lakādas apavu kopšana

Lakādas apaviem ir nepieciešama īpaša un saudzīga kopšana. Papildus pamata kopšanas principiem lakādas apavus regulāri jānotīra ar maigu, mitru vatīti kā arī drānu priekš spīduma atjaunināšanas. Nekādā gadījumā nedrīkst tīrīt ar rupju birsti. Jālieto speciāli līdzekļi, kuri satur glicerīnu, vazelīnu vai eļļu, šādā veidā novēršot materiāla plaisāšanu liela karstuma vai aukstuma iedarbībā.

Lakādas apavus ieteicams uzglabāt auduma maisiņā vai ietītus papīrā. Nekādā gadījumā lakādas apavus nedrīkst uzglabāt vietā, kur temperatūra var būt zem 0, jo materiāls laika gaitā var saplaisāt. Lakādas apavus nav ieteicams nēsāt sliktos laika apstākļos. Mitruma un ielas dubļu iedarbības rezultātā uz apavu virsmas rodas mikroplaisas. Lakādas apavu kopšanas pamatā ir regulāra tīrīšana, vienkārši noslaukot tos ar mīkstu audumu.

  • Zamšādas apavu kopšana

Vienkāršs un ļoti efektīvs zamšādas apavus kopšanā ir nedaudz paturēt tos zem tvaika un pēc tam ar birstīti notīrīt izdalījušos netīrumus. Ja zamšādas apavi jau kļuvuši ļoti netīri, tos jātīra ar ziepjūdens maisījumu. Pēc šādas tīrīšanas apavus obligāti jāapstrādā ar ūdeni atgrūdošu līdzekli.

Vasaras sezonā zamšādas apavi paliek netīri daudz ātrāk. Sākumā to virsmu vajag notīrīt ar salveti vai maigu audumu. Nekādā gadījumā nedrīkst slaucīčanas laikā uz apava stipri spiest. Izšķīdiniet nelielu daudzumu pulvera siltā ūdenī, pēc kā nedaudz paberzējiet zamša virsmu, patīriet to ar vieglu, nedaudz mitru audumu, tad noslaukiet ar sausu – vēlams samta, un ļaujiet materiālam nožūt. Galvenais ko ievērot zamšādas apavu kopšanā – uzturēt apavus sausus. Zamšādas apavus nedrīkst uzglabāt plastikāta iepakojumā, jo var rasties mitrums un pelējums.